INGATLANVÁSÁRLÁS ELŐTT
Vásárlás előtt
Gyakran előfordul, hogy az ügyfelek nincsenek tisztában a kiszemelt ingatlannal kapcsolatos igényekkel. A látszólag jelentéktelen részletek észrevétlenek maradhatnak a döntéshozatali folyamat során, ami jelentős kockázatot, helyreállítási költségeket okoz.
Elsődleges cél, hogy azonosítsuk a meglévő problémákat, hiányosságokat és szakértői javaslatokat adjunk a megoldásra. A szolgáltatás költsége elhalványul ahhoz képest, hogy milyen jelentős pénzügyi következményekkel járhat, ha figyelmen kívül hagyjuk a potenciális problémákat.
Szolgáltatások ingatlanvásárlás előtt:
Helyszíni szemle, szóbeli tájékoztatás:
A helyszíni szemle során együtt járjuk be az ingatlant, szemrevételezéssel, illetve egyszerű mérésekkel győződünk meg a szerkezet állapotáról. A helyszíni szemlét követően szóbeli értékelést kap részletes dokumentáció nélkül. Ez az értékelés lehetővé teszi a vevő számára, hogy értékelje, összehasonlítsa a megtekintett ingatlanokat.
Dokumentált ingatlanvizsgálat:
A helyszíni szemlén történő szóbeli tájékoztatáson túlmenően egy részletes vizsgálati jelentés készül, amelyet az épület képei egészítenek ki. Ez a dokumentáció pontos és világos képet ad a vizsgált épületről. Ez a dokumentum szilárd alapot nyújthat az ingatlan értékesítőjével folytatott pénzügyi megbeszéléshez.
Tartó- és épületszerkezeti szakértői vélemény
Egyszerű szakértői véleményt készítünk, melynek alapja a helyszíni szemrevételezéses vizsgálat, igény esetén műszeres vizsgálat, illetve szerkezeti feltárás is történhet, amennyiben a tulajdonos ehhez hozzájárul.
A szemrevételezéses diagnosztika a vizsgálat tárgya vonatkozásában csak a szerkezeti állapot korlátozott meghatározására alkalmas.
A szakvélemény egyrészt az épület vizsgálatkori állapotát rögzíti, megadva annak szakirodalom szerinti minősítését (megfelelő, tűrhető, veszélyes), másrészt javaslatokat fogalmaz meg az építészeti tervezés, és kivitelezés támogatására.
Az árak minden esetben telefonos egyeztetés/helyszíni szemle alapján kerülnek egyedileg meghatározásra.
LÉPJEN KAPCSOLATBA VELÜNK:
Vásárlás előtti ingatlanvizsgálat folyamata:
Épület és környezetének bejárása
Az ügyféllel és az ingatlantulajdonossal való találkozónkra a helyszínen kerül sor a megbeszélt időpontban. Körbejárjuk az épületet, felmérve a környéket, terepviszonyokat. Megvizsgáljuk az épület alaprajzi elrendezését, a talajvízszintet és a közműveket. Az épületet kívül-belül bejárjuk, alaposan (ellenőrzőlista szerint) megvizsgálva az épület szerkezeti elemeit.
Vizsgált épület terveinek elemzése
Ezt követi a rendelkezésre álló tervek, építkezéssel kapcsolatos dokumentumok, műszaki leírások tanulmányozása. Amennyiben lehetséges a tervdokumentációk tartalmát összevetjük a megvalósult állapottal, felhívva a figyelmet az esetleges eltérésekre, valamint azok következményeire.
Tartó és épületszerkezet állapotának vizsgálata
Azonosítjuk a tartószerkezeti rendszert és annak elemeit vizsgáljuk, különös figyelmet fordítva a szerkezeten kialakult károsodások okának feltárására, tartóssági problémát okozó hibák azonosítására (fal/födémszerkezeten kialakult repedések, beázás, vizesedés, faanyag biológiai, mechanikai károk). A szerkezeti problémák nagyrésze a nem megfelelő hő- vagy vízszigetelés következménye. A szemrevételezéses vizsgálatot igény esetén műszeres épületdiagnosztikai vizsgálatokkal egészítjük ki (lásd: https://www.gottinger.hu/statikus-szakvelemeny/).
Épületgépészeti, energetikai jellemzők vizsgálata
Az épületek energiafelhasználása mára prioritássá vált, ami miatt súlyos tényező a szigetelés megfelelő minősége. Meggyőződünk a víz-gáz- és elektromos rendszerek, illetve a szolgáltatók mérőóráinak megfelelő kialakításáról, helyes működéséről. Az épület minősítése energetikai szempontból szemrevételezés és műszeres vizsgálatok (pl: hőkamera, nedvességmérés) alapján történik.
Helyszíni szemlén tapasztaltak összegzése, szerkezet értékelése
A vizsgálati folyamat során a hangsúlyt arra helyezzük, hogy részletes megbeszélést folytassunk a megfigyelésekről, az ingatlannal kapcsolatos igényekről és azonnal válaszoljunk a felmerülő kérdésekre. Ezt követően a megállapítások és javaslatok szóbeli ismertetése következik. Az ingatlan állapotának értékelése magában foglalja a korszerűsítési, átalakítási lehetőségeket tartószerkezeti, építészeti, gépészeti szempontokat figyelembe véve. Az értékelés során rangsoroljuk a problémákat, kiemelve az azonnali beavatkozást igénylő hibajavításokat.